Kadın Hastalıkları

Jinemed Hastalıklara yaklaşım ve tedavi yöntemlerinde “kanıta dayalı tıp” ilkesine uygun olarak dünyada kabul görmüş ve karşılaştırmalı çalışmalarla kanıtlanmış metodları kullanır.Hepimizin ortak arzusu hayatımıza yıllar katmak ama daha da önemlisi yıllarımıza hayat katmak. Her iki beklentimiz için de olmazsa olmaz üç şart; düzenli sağlık kontrolleri,sağlıklı beslenme ve sportif faaliyetlerdir.

 

Düzenli sağlık kontrolleri yani ‘Koruyucu Hekimlik’ Jinemed ekibinin önem verdiği konuların başında gelmektedir. Hastalıkla hiç karşılaşmadan önlemini almak, daha başlangıç safhasında tanı koyup ilerde çok sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına izin vermeden tam ve zamanında tedavi ile hastalığı yok etmek temel amaçtır.

Jinemed hizmet hayatına, jinekoloji (kadın hastalıkları) , kısırlık ve doğum branşlarında 1989 ylında başlamıştır. Günümüzde ise, Jinemed Kalamış Tıp Merkezi sadece jinekolojik muayenelerin yapıldığı bir merkez olmanın disinda pek cok konuda hizmet vermektedir. Her Jinekolojik muayene rahim ağzı kanserleri, rahim kanserleri, yumurtalık hastalıkları; Genel Cerrahi ve Radyoloji işbirliğiyle meme kanseri erken tanı ve tedavisi, kalın barsak kanserleri erken tanı ve tedavisini içermektedir. Üroloji işbirliği ile erkeğe ait sorunlar da tedavi edilmektedir.

Sağlıklı bir gebelik için, gebe kalmadan önce anne ve baba adayını değerlendirmek, sağlıklı bir gebelik süreci yaşanması için çok önemlidir. "Kanıta dayalı tıp" standartları esas alınarak doğuma kadar olan süreç içinde anne karnındaki bebek ve anneye gerekli kontroller uygulanır.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerken diyoruz ki;
‘’Hayat bizimle başlar’’