Yurt Dışı ve Şehir Dışı Hastaları

Gerekli ön bilgiler :

Bayanlar,
 1. Adetin 3. gününde FSH, LH, Prolactin, TSH ve Estradiol testlerini yaptırınız.
 2. Bir ultrason yaptırarak yumurtalık rezervini ve de rahim zarını kontrol ettiriniz.
 3. Erkekler ise bir sperm sayımı yaptırmalı.
 4. Eğer daha önceden tüp bebek denemesi yaptırdıysanız, sonuçları bize faxlayınız.
 5. Yukarda istenilen testleri almak için Almanya , Avusturya ve Ingiltere'de beraber çalıştığımız merkezleri kullanabilirsiniz. Detaylar için bizi arayınız.
 
PROGRAM ÖZETİ :
 1. Tüp Bebek Programı adetin 2.ci gününde başlar ve 18 gün sürer.
 2. Bu sürenin ilk 10-12 günlük diliminde bayanlar yumurtaları uyarıcı ilaçlar kullanır. Bu ilaçlar ile yumurtalıklar uyarılır ve yumurtalar toplanmaya çalışılır. Bu kısım Almanya, Avusturya veya Ingiltere'de gerçekleştirilebilir. Böyle bir durumda Istanbul'da kalış süresi 18 günden 8 güne düşer.
 3. Yumurta toplamı işlemi Istanbul'da gerçekleşir ve anestesi altında yapılır. Erkekler de bugün Istanbul'da olmalı ve sperm vermelidirler. İşlemin toplam süresi 30 dakika civarıdır. Kişi operasyondan sonra hastane odasında 3-4 saat yatar.
 4. Toplanan yumurtalar ile spermler, embryolog tarafından mikroenjeksiyon ( ICSI) yöntemi ile birleştirilir. Döllenen yumurtalardan, embryolar oluşur. Bu embryolardan sağlıklı olan 1 veya 2  tanesi ( Anne yaşı ve deneme sayısına göre değişiyor.) anne rahmine 2-5 gün içerisinde geri verilir. Embryo Transferi denilen bu operasyon da aynı yumurta toplama işlemi gibi 30 dakika sürer ve anestesi altındadır. Hasta işlemden sonra 3-4 saat klinikte yatırılır.
 5. Ertesi gün kişi ülkesine geri dönebilir.
 6. Embryo transferinden 12 gün sonra ise gebelik testi yaptırılır.Yurt dışından gelen hastalar için istenirse hastaneye yakın otel servisi de ayarlanır.